חתולים – בואו להכיר את חמשת החתולים הכי יקרים בעולם

כולנו אוהבים חתולים בעיקר כחיות מחמד הם נוחים לתחזוקה לא דורשים צומת לב בואו להכיר את חמשת החתולים היקרים בעולם

חתולים זאת חייה שכולנו אוהבים בבית, חתול זאת חייה פופולארית ביותר עוד מימי קדם של פרעה. הם קלים לתחזוקה ולא דורשים הרבה צומת לב כמו כלבים לדוגמא. הם חכמים בצורה יוצאת דופן, הם נקיים לרוב לא מטיילים בחוץ וזה טוב בעיקר לאנשים שעסוקים רוב היום שלהם. השאלה שנשאלת כאן זה האם תהיה מוכן לשלם עשרות אלפי דולרים עבור חיית מחמד? בואו נגלה את חמשת הגזעים של החתולים הכי יקרים בעולם. 

חתולים - חמשת החתולים הכי יקרים בעולם
חתול היער הנורבגי

חתול היער הנורבגי – במקור הוא מצפון אירופה הוא הפך לאחד הגזעים היקרים ביותר, החתול הזה מותאם לאקלים קר. הדבר המעניין הוא שהגזע הזה ידוע בעל שיער פרווה קצר שהובא לנורבגיה על ידי הוויקינגים בשנת 1000 לפני הספירה. המון מהמאמינים שהם גודלו מגזע אנגורה סיביריים וטורקיים, אם אתם מתכוונים לקנות את החתול הנורווגי חשוב שתדעו שיש כמה בעיות בריאות הגזע הזה ספציפי מאוד רגיש למחלות לב וכליות. מחירו הוא 600 דולר והמחיר כמובן משתנה בהתאם למראה שלו ולגיל.

חתולים - חמשת החתולים הכי יקרים בעולם
המאו המצרי

מאו מיצרי – זהו זן קטן עד בינוני בגודלו, שידוע בכתמים טבעיים שלו, ואחד החתולים היקרים שיש בנוסף זה הוא חתול דילמון בחריין. מה שמיוחד בו זה הכתמים שעל גופו המופעים רק בקצה המעיל. המאו המצרי נוסד בשנת 1952. יש הטוענים שהמאו המצרי הגיע ממצרים, אבל מבדיקה במעבדה מראה משהו אחר לחלוטין. על פי בדיקות גנטיות מראה שהזן הגיע מצפון אמריקה ואירופה. המאו המצרי הוא חתול ביתי מודרני אבל ישנם מס הבדלים בולטים במאפיינים שלו, הרגליים הקדמית קצרות ובולטות יותר. איך תזהה את המאו המצרי יש לו פס כהה ארוך על הגב מהראש עד לזנב הזן הזה נאמן וידידותי לילדים. מחירו עומד על 1200 דולר.

חתולים - חמשת החתולים הכי יקרים בעולם
שורטאייר בריטי

שורטאייר בריטי – שרטאייר הבריטי ידוע בגופו המסורבל פניו רחבות הזן הזה פופולרי בקרב אנשים וגם מאוד יקר בנוסף. מחיר השוראייר נע בין 500 ל1500 דולר תלוי איפה אתם קונים אותו הזן הזה קיים די הרבה זמן ואפשר לייחס אותו לתקופה של המאה הראשונה. הרבה האמינו הוא הובא על ידי הרומאים לאירופה.

קפל סקוטי – אחד החתולים היקרים שיש, החתול הזה ידוע בבעיות סחוס שזה מה שגרם לאוזניו להתקפל וזה למה הוא נקרא בעל מראה דמוי ינשוף לפני שנות השישים, השם המקורי היה לולאות הקפלים הסקוטיות או לופ אוזן עד שנת 1966. החתול המקורי היה חתול בצבע לב עם מוטציה באוזניו, הוא נרשם כגזע חדש, קחו בחשבון לפני קניית החתול שהוא חשוף לתנאים שונים שכוללים חירשות. מחירו הוא 3000 דולר.

חתולי ספינקס – אחד החתולים היקרים שיש חתול ספינקס מוכר כחסר פרווה והוא אחד החתולים היקרים ביותר בעולם, אחת ההבנות לגבי הגזע, שלעור החתול יש מרקם של שיער אך הוא ללא שיער. הבעיה הנפוצה של הגזע הזה שהוא מאבד מחום גופו יותר מאשר חתולים אחרים. זה למה הוא שונה באופן ייחודי משאר החתולים. אם הבחירה שלכם היא בספינקס קחו בחשבון שהם מראים התנהגות מוחצנת אבל הם נאמנים ואוהבים את בעליהם, הספינקס גם חתול שיש לו התנהגות דומה לכלב. הוא מברך את בעליו ומאוד ידידותי לזרים. מחירו הוא כ3000 דולר.

עוד נושאים שיכולים לעניין אותך:

חתולי ספינקס – כל מה שלא ידעתם

כלבת הלברדור שהוכיחה כי הכלב הוא בלי ספק חברו הטוב של האדם

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button