חתולי ספינקס – כל מה שלא ידעתם

ספינקס הם חתולים חברותיים מלאי חיבה, הגזע הזה מיוחד שמצריך טיפול מיוחד המאמר הבא מסביר הכול על הטיפול בספינקס ואיך הוא שונה מחתול רגיל

חתולי ספינקס מוכרים כחסרי שיער כבר הרבה מאוד דורות, יש עדויות שגם האצטקים החזיקו בחתולים כאלה, אך הגזע הזה הוא הראשון שגודל במיוחד בשל התכונה הזאת. גידול הספינקס התחיל בשנת 1966 באונטריו שבקנדה, בה פותחו חתולים כאלה על ידי מגדלים. בהמשך כמה מהם זווגו עם חתולי דבון רקס, מה שהעניק להם את המאפיינים הסופיים שמוכרים לנו כיום.

אופי התנהגות קצת על הגזע של חתולי ספינקס:

ספינקס הם חתולים חברותיים מלאי חיבה ואהבה לבעלים שלהם, הספינקס פחות ערוכים למזג אוויר קר  כמו חתולים עם פרווה, הוא יודע כמה חשוב לו החום גוף שלו לכן לומד ומחפש דרכים להתחמם הרבה פעמים תראו את החתולים מתכרבלים בשמיכה או יושבים בפינה הכי חמה בבית. הגזע הזה הוא חברותי וידידותי לבני אדם הלא מוכרים שנכנסים הביתה הם מפגינים המון עדינות וההתנהלות שלהם גורמת לאנשים להתאהב הם תוך דקות ספורות.

המראה החיצוני של חתולי ספינקס:

הדבר הכי בולט בחתולים אלה כמובן שהם ללא פרווה כלל, אומנם הם נקראים נטולי פרווה אבל הגוף שלהם מכוסה בשיער דקיק, שגדל על גופם. אך אין להם שיערות שפם ריסים. טמפרטורת הגוף שלהם גבוה פי כמה מחתול עם פרווה רגיל. עורם נעים ורך מגע, הזנב שלהם ארוך ומחודד.

איך מתבצע הטיפול והטיפוח:

המראה של חתולי ספינקס הוא מראה ייחודי, כמובן ששגרת הטיפוח שלהם הוא מאוד שונה מטיפוח של חתולי פרווה רגילים, אומנם אין צורך לסרק או לדאוג שתהיה להם נשירה שתכסה לכם את כל הבית, אך עדיין יש מספר פעולות טיפוח אתם חייבים לבצע ואף להקפיד עליהם. בגלל שאין פרווה לגזע הזה. הספינקס חשוף להמון אבק, לכלוך והצטברות שומן, ספינקס מזיע גם בכל חלקי הגוף שלו. כדי להגן על עורם רצוי לרחוץ אותם בתדירות גבוה של פעם בשבוע. כמובן תוך שימוש בתכשירים מיוחדים שמתאימים לגזע הזה ספציפי.

חוסר הפרווה שיש לגזע הזה משפיע גם על ההתגוננות של החתול מפני מזג האוויר קר. כך שחלק מהחתולים ירצו ליהנות רוב היום שלהם מחום, כולל חשיפה לשמש. חשוב מאוד לזכור שעורו של חתול ספינקס ממש כמו העור שלנו, עלול לסבול מכוויות שמש או מעקיצות ככה שיש לגדל את החתול בבית ולא לאפשר להם להסתובב בחוץ. כדי שהחתול יוכל להתחמם בצורה שהוא זקוק לה ניתן להלביש אותו בבגדים שמתאימים לחיות ולהעניק להם גישה לשמיכות בכדי שיוכלו להתכרבל בהן. חתול ספינקס הוא חתול עם אנרגיות גבוהות הוא זקוק להמון פעילות ולהמון מקום לקפיצות לגובה, לספינקס יש שיווי משקל מצוין.

לספינקס יש שיווי משקל מצוין הוא מאוד אוהב לטפס גבוה ולשבת על כתף, הוא מאוד סקרן, ונחשב לחתול חכם, הוא שנוא להיות לבד וזקוק להמון אינטראקציה עם בעלי חיים אחרים כולל בני אדם.

אז מה גילנו:

חתולים אלה הגיעו אי שם בשנות ה60 בתור מוטציה שהקנה להם מעריצים רבים ואוהדים אדוקים חדורי התלהבות מהגזע שלהם. עד היום הגזע הזה אהוב בצורה מדהימה. המראה שלהם ייחודי הפך לסמל אהבה. הם מככבים ברשתות חברתיות שונות. חתלי ספינקס מאופיינים באופי העדין שלהם, והטיפול בהם טיפה שונה מחתולים רגילים. הם אוהבים בני אדם וחיות ומחפשים אינטראקציה. העור שלהם עדין מיוחד שמצריך טיפול גבוה יותר מחתול רגיל ותכשירים מיוחדים לגזע הזה.

עוד מאמרים שיכולים לעניין אותך:

רועה כנעני – כלב תוצרת הארץ הכי ישראלי שיש

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button