חתול סיאמי – כל מה שצריך לדעת על הגזע המיוחד

חתול סיאמי הוא אחד הגזעים היותר נפוצים אז בואו לקרוא קצת על הגזע, על ההיסטוריה ועל הטיפול בהם. מה הצרכים והדרישות שלהם ומה בסיס האופי

חתול סיאמי הוא אחד מהסוגים הגזעיים היותר נפוצים בעולם והגזע מגיע אלינו מתאילנד. יש אמונות רבות סביבם כמו שהם גלגול נשמות של בני אדם או שהם מקודשים. בנוסף לאמונות השונות לאורך השנים נוצרו סביבם אגדות רבות וסיפור מעשיות. 

ההיסטוריה של הגזע 

בתאילנד חתול סיאמי היה גדל במקדשים בודהיסטיים בגלל האמונה כי הם מקודשים, הם חיו שם וגודלו לאורך מאות שנים אבל הגיעו לבריטניה רק בשנות ה80 של המאה ה19, זמן לא רב לאחר מכן הם הגיעו גם לאמריקה והפכו פופולריים מאוד במהרה. כמו שציינו קיימות מגוון אגדות ואמונות שונות סביב החתולים הסיאמיים רובם בהתבסס על המראה המיוחד שלהם ועל אופיים הבולט.

המראה החיצוני של החתול הסיאמי

החתול סיאמי הוא חתול בינוני עם מבנה גוף די ארוך וגמיש מה שמעניק להם מראה אתלטי מאוד. הם נוטים להיות יותר כבדים ממה שהם נראים, יש להם רגלים מאוד דקות והם נוטים לפזילה קלה. הצבע הנפוץ שלהם הוא בגוון קרם עם פנים כהות יותר. 

האופי המובנה של הגזע 

למרות המראה הקלאסי והאלגנטי לחתול הסיאמי יש אופי מוחצן ורועש, הם מאוד דעתנים ולא מפחדים להביע את דעתם. הם צריכים הרבה ייחס ואוהבים תשומת לב וצריכים להיות במרכז העניינים. בגלל שהם כל כך אוהבים ייחס לא מומלץ להשאיר אותם לבד בבית לפרקי זמן ארוכים, במידה ואתם עובדים שעות אורכות אפשר להביא להם עוד חתול כי שיכולו לשחק ביחד.

מדובר בגזע מאוד חכם שדורשים גירויים תמידיים וצעצועים, הם נוטים להיות חברותיים ולהסתדר יפה עם בעלי חיים בעלי אופי דומה לשלהם ועם ילדים קטנים. למרות שהם חברותיים הם נוטים להיות רכושניים וקנאים, הם אוהבים את הבעלים שלהם ונאמנים מאוד, אך מתוך האהבה הזאת יכולה להיווצר גם בעיה עם חלוקת ייחס ואהבה.

אם אתם בוחרים להביא לחתול הסיאמי חבר, תדאגו לבחור בגזע דומה בעל אופי חזק ודומיננטי כדי שהחתול לא יציק ויטפל אליו.

שגרת טיפוח וטיפול

בגלל שיש לחתול סיאמי פרווה קצרה הם לא דורשים שיגרת טיפוח מורכבת, מומלץ להבריש אותם פעם בשבוע כדי להוריד שיערות מתות ועודפי שומן. כמו כל החתולים הם יחסית נקיים ומטופחים וכיוון שהם חכמים מאוד קל להרגיל אותם לבית ולשגרת החיים שבו. תקפידו להעניק להם אזור ואמצעים למשחק ולהעניק להם הרבה ייחס ואהבה. את כל החום שתעניקו תקבלו ממנו בחזרה.

 

אהבתם את המאמר? בטח תאהבו גם – 

חתולי ספינקס – כל מה שלא ידעתם

חנות חיות מומלצת בצפון – כל מה שצריך בשביל בעלי החיים

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button