איזה ארנב הכי כדאי לגדל בבית? והאם ארנב ננסי מומלץ?

ארנב הוא חיית מחמד נפוצה מאוד. הרבה מעוניינים לגדל ארנב ננסי אך האם הם מתאימים כחיות מחמד? אז איזה מהסוגים הכי נוח? בואו לגלות אתנו

ארנבים הם יונקם קטנים השייכים למשפחת הארנביים שהגדולה בהם ‘ארנבת אירופאית’ שמשקלה מגיע ל5 ק”ג והקטן שבהם הוא הארנב הננסי שמשקלו 300 גרם. משפחת הארנביים כוללת בתוכה 11 סוגים שונים ששמונה מתוכם נקראים ארנבים והשלושה הנותרים מכונים ארנבות. מדובר בחיות מחמד נפוצות ומקובלות מאוד. אומנם הם מצריכים הרבה מרחב תנועה אך הם נחשבים לחמודים מאוד ואנשים רבים מגדלים אותם באהבה רבה.

תחת כל סוג כללי נכנסים הרבה תתי סוגים שונים ויש המון סוגים השונים זה מזה בגודל, מקום מחייה, התאמה כחיות מחמד, תוחלת חיים ועוד. נפרט לכם בעיקר על 2 הסוגים הנפוצים שנוטים למשוך הכי הרבה תשומת לב כחיות מחמד, מה ההבדלים בניהם ומה הייחודיות של כל אחד מהם.


סוגי הארנבים – 

  1. ארנב ננסי
  2. ארנב אוגנדי
  3. ארנבון בר
  4. ארנבון מצוי
  5. ארנב מפוספס
  6. ארנב הנהרות
  7. ארנבון געשי
  8. ארנבון יער

ארנב ננסי –

סוג זה חי בצפון אמריקה ונחשב למין יחיד בסוג, הוא אחד משני המינים היחידים שחיים באזור וחופרים לעצמם את המחילות. אנשים רבים נוטים לבלבל בין הארנב הננסי לננסי הולנדי, שהוא סוג מבוית שמוצאו בהולנד ונוטים לבלבל גם אותו עם שמוט אוזניים הולנדי. למרות ששני הסוגים קטנים מאוד ונראים דומים האוזניים של הארנב הננסי הולנדי עומדות ולא שמוטות. בבגרות מגיע הננסי למשקל של 375- 500 גרם ולארוך של 23-28 ס”מ שכן הוא הסוג הקטן ביותר. הוא עגול יחסית ואוזניו קטנות מה שמכנה לו מראה של בובת פרווה ולכן הפך פופולרי מאוד כחיית מחמד. למרות שניתן למצוא אותו גם בטבע הוא נפוץ מאוד גם כחיית מחמד אך יש לדאוג עברום למרחב מחייה גדול יחסית שכן מערכת העיכול שלהם עובדת רק כאשר הם בתנועה ולכן חשוב לאפשר להם מרחב תזוזה גדול.

ננסי הולנדי – זן זה הוא תוצר של הרבעה מלאכותית ידי אדם בהולנד, משקל נע בין חצי קילו וקילו וחצי. הוא הקטן ביותר מבין הארנבים המבויתים. למרות גודלו ומראהו החמודים הוא אינו מתאים כחיית מחמד לילדים קטנים כיוון שהוא פחדן מאוד ואינו שותף חברותי למשחקים וליטופים ואף עשוי לתקוף ולנשוך. לאומת זאת, הוא מתאים כחיית מחמד נחמדה למבוגרים, הם אוהבים סביבה שקטה, רגועה ויציבה ונהנים מקשר אנושי רגוע. הם נקיים ושקטים יחסית, אך לוקח להם זמן להסתגל כיוון שהם פחדניים מאוד.

שמוט אוזניים הולנדי (הולנד לופ)- גם הוא כמובן מגיע מהולנד, גם הוא קטן מאוד אך גדול במעט מהננסי ההולנדי. בניגוד לארנב הננסי הוא הרבה יותר חברותי, משתף פעולה במשחק ונהנה מליטופים ופינוקים. 

ארנב הוא חיית מחמד נפוצה מאוד. הרבה מעוניינים לגדל ארנב ננסי אך האם הם מתאימים כחיות מחמד? אז איזה מהסוגים הכי נוח? בואו לגלות אתנו
ארנב הוא חיית מחמד נפוצה מאוד. הרבה מעוניינים לגדל ארנב ננסי אך האם הם מתאימים כחיות מחמד? אז איזה מהסוגים הכי נוח? בואו לגלות אתנו

ארנבון מצוי – 

הארנבון הזה הוא מקור ל80 זנים שונים של ארבנון מבוית. משקל נע בין 18-3.5 ק”ג ואורכו 38-50 ס”מ והמבויתים עשויים אף להיות גדולים יותר. יש להם אוזניים ארוכות ורגליים אחוריות גדולות במיוחד והם נעים באמצעות קפיצות. המבויתים חברותיים מאוד ואוהבים לשחק גם עם ילדים, הם דורשים מקום מחייה עם תוך תנועה רחב וניתן למצוא אותם הרבה בפינות חי, פינות ליטוף וגני ילדים. אנשים רבים בוחרים לגדל אותם גם בבית והם מצוינים לפינת חי ביתית בחצר. הם ניזונים בעיקר מירקות, פירות, עשבים, שורשים וכו’. 

מקווים שעזרנו לכם להכיר ולהבין קצת יותר טוב את הסוגים הנפוצים לביות, למקרה שתהיו מעוניינים לצרף חבר פרוותי וחמוד לבית תדעו מה הכי מתאים לכם לפי התנאים והמשאבים שיש לכם להציע. 

אהבתם את המאמר? בטח תאהבו גם – 

3 הכלבים הכי פרותיים שיש! מסטיף טיבטי, שפיץ יפני וצ’או צ’או

?צ’ינצ’ילה שרקנים או אוגרים – מה עדיף לגדל בבית

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button