דולפינים ביסקסואלים – אל תגידו שזה לא טבעי אם זה בטבע

דולפינים הם אחת החיות האינטליגנטיות בטבע, אבל האם ידעתם שהם לרוב גם ביסקסואלים? בואו לגלות כמה יחסים חד מינים זה עניין טבעי ונפוץ בקרב החיות.

מכירים את הטענה שיחסים חד מיניים זה ‘לא טבעי’ ו’נגד דרך הטבע’?
אז באנו לשבור לכם את הבועה ולהראות לכם שגם בטבע לא חסרים בעלי חיים שנצפו בקיום יחסים ביסקסואלים והומוסקסואלים. בנוסף, נצפו גם זוגות חד מיניים
כמו גם חיות מונוגמיות עליהן תוכלו לקרוא במאמר הבא: פינגווינים מונוגמיים – קבלו דוגמא ל5 חיות מונוגמיות בטבע.
לדוגמא דולפינים, כלבי ים, פינגווינים, נשרים, עכברים וכמה סוגי קופים נצפו לא פעם בעבר מקיימים יחסי מין חד מיניים. תופעה זה נפוצה בין שני המינים ולמרות הדעה שהייתה נפוצה בעבר אינה בהכרח קשורה ליחס הכמותי בין זכרים ונקבות בלהקות. בגלל היחס לדולפינים כחייה אינטליגנטית במיוחד נתייחס אליהם ונסביר את התופעה בקרב הלהקות הנצפות.

קצת רקע על דולפינים –

ידוע כי אחת החיות האינטליגנטיות ובעלות המוח היותר מפותח בטבע היא הדולפין.
הדולפין הוא יונק ימי הנושם אוויר וחי בלהקות של בדרך כלל עד 12 פריטים. מדובר בחיות חברותיות במיוחד ולכן ישנה אפשרות כי כמה להקות יצטרפו אחת לשנייה ויצרו קבוצות גדולות יותר. הדולפינים עוזרים אחד לשני כאשר הם נפגעים, הם מפתחים יחסיי חברות אישיים ואף עשויים להתאהב בצורה הדומה להתאהבות אנושית. הדולפינים הם ידידותיים מטבעם וידוע כי הם סקרנים בכל הנוגע לאדם בסביבתם ותועדו בעבר מספר מקרים בהם דולפינים עזרו לצוללנים שנפגעו ויצרו קשרים אישיים עם מטפליהם ובני אדם הקרובים עליהם.


לדולפינים מוח גדול ומפותח יחסית ויכולת הבנה ולמידה מרשימות במיוחד. יש להם כישורים קוגניטיביים מפותחים מאוד והם סקרנים וחוקרים מגיל צעיר.
רוב הלהקות מורכבות מנקבות והצאצאים שלהם והזכרים נוטים לנוע בקבוצות קטנות יותר ולהצטרף ללהקות של הנקבות לאורך הדרך. גם בלהקות של רוב נקבות וגם בקבוצות הזכרים תועדו מקרים של קיום יחסים חד מיניים גם כאשר בני המין השני נמצאו בסביבה וזמינים. 


בשונה מהדולפינים והקופים שהם בעלי חיים החיים ומקיימים יחסים בתוך הלהקה ולא עם בן\ בת זוג קבועים, נצפו ממש כאן בארץ ישראל זוג נשרים זכרים (שהם חיות מונוגמיות החיות עם בן זוג קבוע) מקיימים התנהלות זוגית ביחד, לא רק שהם חיו ביחד כזוג הם גם אימצו גוזל קטן שננטש וטיפלו בו עד שגדל והצליח להסתדר בכוחות עצמו.

בנוסף לכך נצפו ברחבי העולם זוגות רבים של פינגווינים החיים בזוגיות חד מינית. הם מתנהלים באותה צורה של כבוד, שוויון ונאמנות האופיינית לפינגווינים בדיוק כמו בזוגות של זכר ונקבה. הם זוג לכל דבר ועניין וגם פה מדובר בבעל חיים מונוגמי הבחור בן זוג אחד לכל החיים, למרות שהיו גם בני המין השני באותה הלהקה הפינגווינים האלה בחרו להקים תא משפחתי חד מיני. 

ישנן תאוריות כי זוגות חד מיניים בטבע נוצרים כאשר אין איזון יחסיי בין זכרים לנקבות בלהקה אך תאוריות אלו הופרכו ברובן בשל היווצרות זוגות אלו גם כאשר היחס הכמותי היה שווה.
אומנם עדיין לא ידוע האם קיום היחסים החד מיניים והבי- סקסואליים הוא עניין מולד, נרכש או חברתי אבל מדובר בתופעה שבלי ספק קיימת בתפוצה רחבה בין בעלי החיים בטבע ולא רק בקרב בני האדם. לכן כל טענה כי מדובר במשהו לא טבעי היא מופרכת, פוגענית, צרת אופקית וחסר כל ידע או בסיס לחלוטין.

אהבתם את המאמר? בטח תאהבו גם –

5 הכלבים הכי מסוכנים שיש! דוגו ארגנטינאי, אמסטף ועוד

חתולים, כמה הם באמת נקיים והאם הם טובים לנו?

 

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button