5 הכלבים הכי מסוכנים שיש! דוגו ארגנטינאי, אמסטף ועוד

בואו להכיר את הכלבים הכי מסוכנים שיש- דוגו ארגנטינאי, בול טרייר, אמסטף, רוטוילר ופיטבול. נגלה כמה הם באמת מסוכנים ואיך אפשר לגדל אותם נכון.

את המונח ‘כלבים מסוכנים’ כולנו מכירים, בואו לגלות מיהם ה5 המובילים לפי החוק להסדרת הפיקוח על כלבים. בואו ללמוד הכול על הגזעים ולגלות איך עם חינוך ואילוף נכון גם הם יכולים להיות כלבים מקסימים וחברותיים ולא בהכרח המפלצות הרצחניות שחשבתם שהם.
תכירו את הכוכבים שלנו – הדוגו ארגנטינאי, פיטבול, אמסטף, רוטוילר והבול טרייר. 

דוגו ארגנטינאי –

מדובר בכלב גדול וחזק מאוד שיכול להגיע עד לגובה של 68 ס”מ ולמשקל של כ45 ק”ג. כלב הדוגו ארגנטינאי שכמו שניתן להבין משמו הוא הכלב הלאומי של ארגנטינה נוצר על ידי האחים מרטינז בשנת 1920 מתערובת של 10 גזעים שונים, האחים היו דוקטורים שייצרו את הדוגו ארגנטינאי כדי שיהיה כלב ציד שכן ביכולתו להילחם בחיות שונות כגון פומות, יגוארים, חזרי בר ועוד. עם השנים ניצלו אותו גם לקרבות כלבים וכיום הוא משמש לרוב ככלב משטרה. 
הדוגו ארגנטינאי הוא כלב טריטוריאלי מאוד, הוא אינו נוטה לתקוף ללא סיבה אבל הוא לא יהסס לתקוף אם מישהו יפלוש לטריטוריה שלו או אם ירגיש בסכנה. הוא כלב אמיץ, סקרן ועם יכולת הסתגלות גבוהה מאוד. למרות שהוא כלב יחסית אגרסיבי עם נטייה לתוקפנות כאשר הוא גדל בתוך משפחה הוא יכול להיות מאוד נעים וסבלני. הוא אוהב לשחק ולהשתולל ולכן מתאים יותר לגידול בבית עם חצר גדולה ולא בדירות קטנות, הוא יודע איך להעניק חום ואהבה לבעליו אך אינו מומלץ למשפחות עם ילדים קטנים. למרות שהוא יכול להיות ממושמע מאוד ואם אילוף מתאים מגיל צעיר הוא יכול להיות רגוע ונעים עדיין לא רצוי לגדל אותו עם ילדים קטנים בבית שכן אגרסיביות היא בכל זאת חלק מהטבע שלו ויכולה לבוא לידי ביטוי בסיטואציות שונות. 

למרות או אולי בזכות העוצמה שלו תועדו מקרים בעבר בהם הכלב הגן והציל את בעליו מסכנת תקיפה מול בעלי חיים שונים, הסיפור המפורסם ביותר הוא על דוגו ארגנטינאי שהציל 2 ילדות קטנות כאשר פומה באה לתקוף אותן, למרות שנפצע במהלך הקרב הכלב הציל את הילדות והתאושש במהירות יחסית מרשימה.

פיטבול –

פיטבול הם כלבים חזקים ושריריים מאוד, הם יכולים להגיע עד לגובה של 60 ס”מ ולמשקל של כ30 ק”ג. למרות שהפיטבול נחשבים לכלבים מסוכנים הם יכולים להיות מאוד חברותיים ונעימים לסביבה וכן גם לילדים.  הם סקרנים, עקשניים, חכמים מאוד ועם אופי יציב שלא נוטים לשינויים קיצונים במצבי רוח.
הם נחשבים כמסוכנים כיוון שמדובר בכלבים דומיננטיים מאוד ובמשך שנים השתמשו בהם ככלבי קרבות, פיטבול שנולד מתהליך רבייה לא נכון ומתאים יכול להיוולד עם האגרסיביות והתוקפניות האלו מוטבעות בו ולכן יהיה קשה מאוד לאלף אותו אחרת. אם אתם מעוניינים להביא פיטבול ככלב משפחה מומלץ לאמץ או לקנות אותם אך ורק ממגדלים מוכרים, מקצועיים ואמינים ולאלף אותו כבר מגיל צעיר.
הם זקוקים לפעילויות פיזיות רבות כמו ריצות ומשחקים ויש להקדיש לכך הרבה תשומת לב רבה כדי שלא יגיעו למצב שהם הורסים את הבית ומשתעממים מחוסר הוצאת אנרגיה. חל איסור על פי חוק לטייל איתם בחוץ ללא רצועה.

בואו להכיר את הכלבים הכי מסוכנים שיש- הדוגו ארגנטינאי, בול טרייר, אמסטף, רוטוילר ופיטבול. נלמד כמה הם באמת מסוכנים ואיך אפשר לגדל אותם נכון.

אמסטף –

אמסטף הוא אחד הכלבים עם התדמית הכי אלימה ותוקפנית בחברה. הוא יכול להגיע לגובה של 48 ס”מ ולמשקל של 25 ק”ג. כיוון שהוא נחשב לאחד הכלבים הכי מסוכנים שיש חלה חובת עיקור או סירוס כדי למנוע רבייה. כמו כל הכלבים המסוכנים גם פה מדובר באילוף, חינוך והתדמית הרעה שלו נוצרה בעקבות שימוש לו חוקי באמסטף ככלב קרבות. מדובר בכלב מאוד עקשן אך עם זאת נאמן, סקרן, חכם ובעל סבלנות רבה. ברגע שהוא חונך ואולף בצורה נכונה הוא יכול להיות כלב נעים שמסתדר לא רע עם בעלי חיים אחרים ואנשים. גם עם האמסטף בדומה לדוגו ארגנטינאי ולפטיבול ובעצם לכל הכלבים שנחשבים מסוכנים, לא מומלץ להחזיק אותו בדירה אלא בבית עם חצר גדולה כיוון שהוא צריך להוציא הרבה אנרגיה ודורש מקום רב למשחק וריצה. מדובר עם כלב בעל פוטנציאל מעולה להיות כלב שמירה נאמן מאוד. 

בואו להכיר את הכלבים הכי מסוכנים שיש- הדוגו ארגנטינאי, בול טרייר, אמסטף, רוטוילר ופיטבול. נלמד כמה הם באמת מסוכנים ואיך אפשר לגדל אותם נכון.

בדומה לדוגו ארגנטינאי, בול טרייר –

הבול טרייר מגיע אלינו מאנגליה ובדומה לדוגו ארגנטינאי גם הוא עירבוב של גזעים, הבול טרייר הוא הכלאה בין  בולדוג אנגלי, טרייר אנגלי ומנצ’סטר טרייר. שילב מיוחד זה העניק לו תכונות שהיו בעבר מאוד יעילות בקרבות כלבים אך למרות שהקרבות כבר אינם חוקיים התכונות נשארו מוטבעות בו מה שהופך אותו להיות כלב בעל פוטנציאל מסוכן. הוא כלב די גדול וגובהו יכול להגיע עד ל40 ס”מ ומשקלו עד ל35 ק”ג.
הבול טרייר נחשב לכלב חכם מאוד, חזק, אנרגטי, חברותי, נאמן וצייתן. הוא יודע להראות אהבה רבה לבעליו אך במקביל יכול להיות כלב שמירה מצוין כיוון שהתכונות של הגנה ונאמנות מוטבעות בו מאוד חזק. הם יכולים להיות כלבי משפחה מקסימים אך צריכים לעבור תהליך אילוף והתאמה לשם כך כיוון שמדובר בכלב מאוד קנאי, טריטוריאלי ורכושני שקשה לו לשתף ולחלוק. לכן אם לא יעבור אילוף מתאים מגיל צעיר הוא עלול להיות תוקפני ואגרסיבי מאוד. 

בואו להכיר את הכלבים הכי מסוכנים שיש- הדוגו ארגנטינאי, בול טרייר, אמסטף, רוטוילר ופיטבול. נלמד כמה הם באמת מסוכנים ואיך אפשר לגדל אותם נכון.

רוטוילר –

המקורות של הרוטוילר מגיעים עוד מהעבר שם הם נלחמו לצד הרומאים ברחבי אירופה. מדבור בכלב גדול מאוד שיכול להגיע לגובה של 69 ס”מ ועל למשקל של 60 ק”ג!
הרוטוילר הוא כלב מאוד חברותיי, נאמן, צייתן ונוטה להסתדר יפה מאוד עם אנשים, ילדים ואפילו עם כלבים אחרים. בגלל שהם כל כך נאמנים הם תמיד דרוכים להגן על הבעלים שלהם. כאשר הם עוברים אילוף נכון ומתאים הם יכולים להיום כלבים מקסימים אך חשוב לזכור גם עם הרוטוילר שהם מתאימים יותר לבתים עם גינה ולא לדירות, הם לא אוהבים להישאר לבד ונוטים להשתעמם בקלות ולכן מעבר לחשיבות החצר להוצאת אנרגיות הם עלולים להרוס דברים בבית ולגרום נזק. הרוטוילרים אוהבים מאוד צעצועים ומשחקים ובגלל שהם כל כך טוריטוריאלים רצוי להרגיל אותם לישון במקום קבוע שיהיה רק שלהם.

כמו שבוודאי הבנתם עד שלב זה רוב הכלבים שנחשבים מסוכנים נחשבים כאלו כיוון שהשתמשו בהם לקרבות לא חוקיים, בעקבות חינוך לא טוב ואילוף לתוקפנות הם פגעו באנשים ובילדים רבים ברחבי העולם. אך בנוסף לזאת חשוב זכור כי מדובר בעניין של חינוך מגיל צעיר וכלב שלא יגדל לעולם של אלימות לא סביר שיתנהג בצורה תוקפנית כלפי אנשים. דוגו ארגנטינאי, פיטבול, אמסטף, רוטוילר והבול טרייר שיעברו אילוף מתאים ויגדלו בבית מתאים מוקפים בחום ואהבה יכולים למרות כל הסטיגמות וההגבלות להיות כלבים מקסימים וחלקי משמעותי וחשוב מהמשפחה.

אהבתם את המאמר? בטח תאהבו גם – 

זאב בתרבות המודרנית- איך הוא הפך לסמל האימה?

חיות מוזרות | 5 הטורפים המוזרים ביותר הקיימים בטבע

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button