3 הכלבים הכי פרותיים שיש! מסטיף טיבטי, שפיץ יפני וצ’או צ’או

בואו להכיר את הכלבים הפרוותיים הכי מתוקים שיש. תזכו להכיר ולהבין קצת יותר טוב את המסטיף הטיבטי, את הצ'או צ'או ואת השפיץ יפני.

יש המון סוגי כלבים בעולם אבל בחרנו עכשיו להתמקד ב3 כלבים פרוותיים ומתוקים בטירוף. אז בואו להכיר את הצ’או צ’או, מסטיף טיבטי ואת השפיץ יפני. 

מסטיף טיבטי:

בואו תכירו את הכלב הכי יקר בעולם! מסטיף טיבטי הוא כלב די ענק שיכול להגיע לגובה של 60-70 ס”מ ולמשקל של 64-78 בממוצע וישנם כלבים שהגיעו גם למשקל 100. הוא מסוגל לנשום ולתפקד במזג אוויר קיצוני מאוד ואף באזורים עם מחסור בחמצן. המסטיף טיבטי נחשב קשה לאילוף ונדרשת עבודה ארוכה וחזרות רבות כדי שהוא יהיה מסוגל לקבל פקודה. אך למרות זאת הוא כלב מאוד נוח לבית שכן הוא רגוע יחסית ולא פעיל מידי. הוא מתאים מאוד לבית עם לילדים למרות שאינו כלב ידידותי במיוחד, הוא די אדיש ולא מפריע לו אם מטפסים אליו ומתכרבלים בתוכו. למרות שהוא כלב פרוותי מאוד הוא כמעט ולא משיר פרווה ואם מקפידים לסרק אותו 5 דקות ביום כמעט ולא תמצאו פרווה בבית. תזכרו שלמרות שבבית הוא יכול להיות רגוע יחסית הוא עדיין זקוק לפעילות גופנית ויצטרך טיולים, ריצות ומשחקים מרובים.
כמו שציינו עם ילדים בבית הוא יכול להיות מתוק אמתי אבל שלא תטעו לא מדובר בכלב חברותי כלל ולכן יכול לשמש ככלב שמירה מצוין. 

בואו להכיר את הכלבים הפרוותיים הכי מתוקים שיש. תזכו להכיר ולהבין קצת יותר טוב את המסטיף הטיבטי, את צ'או צ'או ואת השפיץ יפני.

צ’או צ’או:

כלב הצ’או צ’או שייך למשפחת כלבי השפיץ והוא אחד מהכלבים הקדומים אם לא הקדום ביותר המוכר לאדם. אומנם הוא לא גדול כמו המסטיף טיבטי אבל עדיין מדובר בכלב די גדול בגובה של 46-56 ק”ג ובמשקל של 20-32 ק”ג. הוא מגיע מהמזרח ויש הוכחות לכך שלפני 3,000 שנה המונגולים השתמשו בגזעים הקדומים יותר ככלבי מלחמה. ידוע לנו שהצ’או צ’או שימשו בעבר ככלבי ציד פראים ובהתאם לכך יש תכונות אופי מותאמות המלוות גם היום את הגזעים המודרניים יותר כגון עצמאות, אינטליגנציה גבוהה ועקשנות. הגזעים המודרניים נחשבים למעודנים יותר, מתוחכמים ואציליים יותר מאבותיהם הפראיים. במזרח הוא היה משמש ככלב שמירה למקדשים ונחשב כבעל כוחות על טבעיים ומיסטיים שלטענתם עזרו בגירוש והרחקה של כוחות אפלים,
בגלל הייחוס כלפיו של כוחות על טבעיים נהגו הסינים גם לגדל אותו לצורכי אכילתו ושימוש בחלקי גופו השונים. 

בואו להכיר את הכלבים הפרוותיים הכי מתוקים שיש. תזכו להכיר ולהבין קצת יותר טוב את המסטיף הטיבטי, את הצ'או צ'או ואת השפיץ יפני.

חבר משפחה של המסטיף טיבטי- שפיץ יפני:

אומנם לא מדובר בכלבים פרוותיים ענקיים כמו חבריהם המסטיף טיבטי והצ’או צ’או אבל עדיין מדובר על כדור פרווה מתוק שלא כדאי להתעלם ממנו. מדבור בכלב קטנטן בגובה של 30-38 ס”מ ובמשקל של 5-10 ס”מ. גם הוא כמובן מגיע ממשפחת כלבי השפיץ והוא נחשב לאינטליגנט מאוד וקל לאילוף. הוא מעולה ככלב משפחה בשל יכולת ההסתגלות המהירה שלו, הנאמנות, החברותיות ויכולת הקליטה המהירה שלהם. הם מאוד דואגים לבעלים שלהם ויזהירו אותם מכל רעש שנשמע להם חשוד ולא רגיל. הם נהנים לרוץ הרבה, להשתולל ולשחק. הם יתאימו את עצמם לרמת הפעילות של המשפחה אך עדיין יבקשו משחקים, פינוקים וליטופים כל הזמן. השפיץ היפני הוא חבר מעולה ומתאים מאוד גם לבתים עם ילדים. 

בואו להכיר את הכלבים הפרוותיים הכי מתוקים שיש. תזכו להכיר ולהבין קצת יותר טוב את המסטיף הטיבטי, את צ'או צ'או ואת השפיץ יפני.

אהבתם את המאמר? בטח תאהבו גם – 

וטרינר מומלץ ומומחה מאזור חיפה – ד”ר תדהר קליין

אוסטרליה היבשת עם מגוון החיות הכי מעניינות בעולם

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button