כלבים לאימוץ או מכירה? במה כל תהליך כרוך ומה עדיף?

כלבים לאימוץ - מכירה - מסירה, מה ההבדלים ומה עדיף לכם כמשפחה? בואו ללמוד כל מה שאפשר על תהליך הוספת החבר הפרותיי החדש למשפחה שלכם

משפחות ואנשים רבים ברחבי העולם בוחרים להוסיף חבר פרוותי הולך על 4 למשפחה ובצדק. כידוע הכלב הינו ידידו הטוב ביותר של האדם, הם נוטים להיות מאוד נאמנים ובדרך כלל מתחברים מהר למשפחה החדשה שלהם. הם מראים המון אהבה, דאגה ונאמנות כלפי הבעלים שלהם. הם מוסיפים המון שמחה, אנרגיה ואווירה טובה לכל מקום שהם נמצאים בו. כמובן שהשאלה הכי גדולה של כל מי שבחר להוסיף חבר לבית זה איך?
עדיף כלבים לאימוץ? כלבים למכירה? ומה ההבדל בין כלבים למסירה ובין תהליך של אימוץ? בואו נעזור לכם להבין הכול ולהחליט מה הכי נכון ומתאים לכם.


כלבים לאימוץ

יש בארץ מגוון של עמותות המציאות כלבים לאימוץ, מדובר בכלבים שבדרך כלל ננטשו ונמצאים בסיכון להישאר לבד בעמותות לשארית חייהם. הרבה אנשים מחפשים רק כלבים קטנים לאימוץ ממחשבה שכלבים קטנים נוחים יותר לגידול. מחשבה זו שגויה כיוון שהאופי של הכלב וההתאמה שלו למשפחה אינם בהכרח קשורים לגודל שלו. כלבים הנמצאים בעמותות ומוצאים לאימוץ כבר עברו סירוס\ עיקור במידה והגיעו לגיל המתאים, הם מחוסנים וצמאים למצוא משפחה שתאהב ותדאג להם לשארית חייהם.
מומלץ בחום ללכת לאמץ חבר ולא לקנות או לקחת מאדם פרטי מסיבות רבות שאת כולן נפרט בהמשך, בתור התחלה נסביר את היתרון הגדול שמגיע עם אימוץ חבר דווקא מהעמותות השונות. כיוון שהאימוץ מתבצע מול ארגון מסודר ולא מול אדם פרטי תוכלו להיעזר במתנדבים השונים כדי לקבל הכוונה לכלב המתאים ביותר עבורכם בהתאם לדרישות והיכולות של המשפחה, ובהתאם לאופי של הכלבים השונים. בחלק גדול מהמקרים ובמיוחד עם מדובר בגורים תקבלו הכוונה לאילוף, לטיפול והכנה נכונים לקראת השינוי בהרכב המשפחה. בנוסף תוכלו גם בתקופה שלאחר האימוץ להמשיך להיעזר בהם לקבלת הכוונה וכמענה לשאלות השונות שעולות בדרך כלל בשבועות הראשונים של תהליך ההסתגלות. בנוסף לרוב מדובר בכלבים מגזעים מעורבים מה שסטטיסטית אומר שהם יסבלו פחות ממחלות ובעיות רפואיות המאפיינות כלבים גזעיים שונים. 


כלבים למכירה

אנשים רבים פונים לקנייה כיוון שאין הרבה כלבים קטנים לאימוץ, אך כמו שהסברנו לכם קודם הגודל אינו בהכרח המדד להתאמה.
לרוב מדובר בכלבים גזעיים שכמו שציינו קודם אומר שיש להם סיכוי גבוהה יותר לבעיות רפואיות שונות בהתאם לגזע ולבעיות המאפיינות אותו. כלבים אלו כנראה שנולדו כתוצאה מרבייה כפויה, תהליך נוראי שעלול להיות כרוך בפעולות מאוד פולשניות, פוגעניות ולפעמים אף מסוכנות כלפי הכלבים. פעמים רבות נאלצת הנקבה להיכנס להריונות מרובים המהווים סכנת חיים עבורה ופגיעה משמעותית ורצינית במערכת הרבייה וברחם שלה שעלולים לגרום לבעיות וזיהומים קטלניים.
שאתם קונים כלב במקום לאמץ אתם בעצם תומכים באותה תעשיה שמתעללת ומנצלים כלבים כדי לעשות רווח על חשבונם, על חשבון הבריאות והחופש שלהם. שאתם מחפשים להוסיף כלב למשפחה תחשבו מאיזה מקום אתם רוצים הוא יגיע, ישנם כלבים מקסימים שרק מחכים להצטרף למשפחה חדשה שיוכלו להעניק לה את כל החום ואהבה שיש להם לתת. כמובן שזה לא אומר שהכלבים הגזעיים הם פחות אוהבים, ממש לא, אך אם יהיה פחות ביקוש לכלבים למכירה תרד משמעותית רמת ההתעללויות וההריונות המרובים הכפויים שכלבים אלו נאלצים לעבור בשבי. 


כלבים למסירה 

מה ההבדל בין מסירה לאימוץ? כאשר אתם מקבלים כלב מאדם פרטי שמציע אותו לאימוץ יש לכם חוסר בפרטים ובהתאמה לאופי כמו שמוצאים לכם באימוץ מעמותה. כמובן שמסירה מאדם פרטי עדיפה על קניית כלב אך עדיין יש צורך בתחקיר מקדים, בדיקת התאמה ורקע של הכלב לאופי ויכולות המשפחה. מומלץ לפני העברת הבעלות הרשמית על הכלב לבלות אתו כמה שעות על מנת לראות שבאמת יש התאמה וחיבור, כיוון שאין עזרה בהתאמה כמו עם המתנדבים מהעמותות זה משהו שכדאי לבדוק טרם האימוץ הרשמי.


לסיכום

בכל צורה שתבחרו כלבים הם חברים מדהימים ותוספת מבורכת למשפחה. יש לקחת בחשבון את כל הגורמים, היכולות, המשאבים והכוחות הכרוכים בנושא טרם הבאת הכלב לבית על מנת לא לגרום לו ולכם צער בתהליך. מומלץ לשבת עם כל בני המשפחה ולדון בנושא טרם קבלת ההחלטה, אפשר גם להתייעץ עם בעלי כלבים על מנת לקבל תמונה מלאה יותר של בית מלא עם כלב ומה זה מצריך מכם.

אהבתם את המאמר? בטח תאהבו גם – 

כלב פומרניין וחבריו הקטנטנים – בואו להכיר את ה5 הכי חמודים

דגים – דגי נוי ודגי אקווריום, יש מגוון יותר רחב ממה שחשבתם

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button