פילים בכל הסוגים- בואו ללמוד על היונק הכי גדול ביבשה

למרות שהם היונק הכי גדול ביבשה הפילים הם חיות רגישות, אינטליגנטיות ועדינות מאוד. בואו ללמוד על בני הדודים של הממותות -הפיל האסייתי והאפריקני.

פילים אף פעם לא שוכחים, בואו ללמוד יותר על היונקים הענקיים והאינטליגנטים האלה. ישנם כיום שני סוגים של פילים-הפיל האפריקני והפיל האסייתי, בעבר נחשבו הממותות כחלק ממשפחת הפילים אך כיום ניתן ללמוד עליהן משרידים בלבד כיוון שהן נכחדו לפני שנים רבות.
הם היונקים הכי גדולים ביבשה ומתבלטים בעיקר בזכות החדק הגדול המשמש אותם לאכילה ושתייה והחטים הבולטים שניתן להפיק מהם שנהב, מה שהפך אותם למטרה אטרקטיבית לציידים. 

פילים אפריקנים- 

הפילים האפריקאים הם הגדולים שבפילים מה שהופך אותם ליונק היבשתי הגדול בעולם, הם יכולים להגיע למשקל של 4-7 טונות וגובהם 3.5-4.5 מטרים. הם מתחלקים ל2 סוגים- פיל יער ופיל סוואנה, הנקבות חיות בעדרים גדולים יחסית המונים עד כ30 פרטים ואילו הזכרים חיים לבד או בקבוצות קטנות יחסית. לאפריקנים אין אויבים בטבע שכן יש צורך בלהקת אריות גדולה כדי להצליח לגבור על פיל צעיר, גם זה מחזה נדיר כיוון שלרוב פיל צעיר גם עם זכר לא ישוטט לבדו, הוא תמיד יהיה לצד העדר שביחד זה בלתי אפשרי לחיות בטבע לגבור עליהם. הם נוהגים להתכסות בבוץ כדי להגן על עורם מפני השמש החמה המאפיינת את האזור. 

למרות שהם היונק הכי גדול ביבשה הפילים הם חיות רגישות, אינטליגנטיות ועדינות מאוד. בואו ללמוד על בני הדודים של הממותות -הפיל האסייתי והאפריקני.

פיל אסייתי- 

הפילים האסייתים הם השלישים בגודלם בעולם, אחרי שני הסוגים של הפיל האפריקני. הם יכולים להגיע עד לגובה של 3.5 מטרים ולמשקל של כ5.5 טונות. הפיל האסייתי דומיננטי וחשוב מאוד למערכת האקולוגית באזור, הוא מוריד עצים, מיצרים שבילים, חופר ומגלה בורות מים ובמהלך ההליכה שלו מפזר זרעים ומדשן את האדמה. הפילים הקטנים כיוון שהם קטנים יותר ומתפתחים מאוד לאט עלולים להיטרף על ידי אריות ונמרים באזור אך גם פה לפיל בוגר אין אויבים טבעיים המאיימים עליו. לנקבה אין חטים מה שהופך אותה לפחות אטרקטיבית לצייד. 

למרות שהם היונק הכי גדול ביבשה הפילים הם חיות רגישות, אינטליגנטיות ועדינות מאוד. בואו ללמוד על בני הדודים של הממותות -הפיל האסייתי והאפריקני.

לפילים מיוחסת תכונה של זיכרון טוב ובצדק, ישנן סיפורים על עדרי פילים שניצלו על ידי בני אדם ולא רק שהם זכרו את האנשים שהצילו אותם לטובה והרעיפו עליהם אהבה וחיבה כאות תודה בכל פעם שנפגשו יש סיפורים על פילים שידעו בדרך לא מוסברת כי האדם שהציל אותם נפטר והם הצליחו להגיע לבתיהם להתאבל ולהביע הערכה. באותה צורה הם גם זוכרים כאשר מישהו פוגע בהם ויש לא מעט סיפורים על פילים בשבי או בקרקס שהצליחו להימלט ובדרך לחופש פגעו ואף במקרים מסוימים הרגו את האנשים שפגעו והתעללו בהם.

מדובר בחייה מקסימה וצמחונית שלמרות גודלה המרשים לרוב לא פוגעת ביצורים חיים אחרים. הם חיות עדינות, רגישות ואינטליגנטיות מאוד, לכן זה לא מפתיע כלל למה כל כך הרבה אנשים ברחבי העולם מתגייסים להגנתם ולחקר הנפש וההבנה המרשימה שלהם. בנוסף יש מחקרים ועבודות רבות על זן הממותות שהיו בעבר חלק ממשפחת הפילים, אומנם הם נכחדו כבר מזמן אבל עדיין מדובר בחייה ענקית ומרשימה שמרתקת את כל העולם.

אהבתם את המאמר? בטח תאהבו גם – 

עצלנים – החייה הכי משונה ומעניינת בטבע

כלבים דלמטיים – הכלבים הכי מיוחדים ומפורסמים שיש

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button