דגים – דגי נוי ודגי אקווריום, יש מגוון יותר רחב ממה שחשבתם

דגי אקווריום הם חיות מחמד מאוד נפוצות ונוחות. הם תוספת נהדרת לאווירה בבית, בואו לגלות מגוון רחב של דגי נוי יפיפיים לא רק הזהב המוכרים

אקווריום צבעוני וחי מקשט ומאיר את הבית ומכניס תחושה של חיים ותנועה לכל מקום. דגים אקווריום הם חיות מחמד שדורשות מאט מאוד תחזוקה ולמרות דעה רווחות יש מבחר רחב מאוד של מאות סוגים של דגי נוי ולא רק דגי זהב.
נציג לכם את הסוגים הנפוצים והמוכרים ביותר על מנת שתוכלו לבחור איזה דגים הכי מתאימים לכם.


הדגים לאקווריום מחלקים ל3 סוגים בולטים-

 •  מים קרים: דגי זהב-
  קבוצה זו מורכבת בעיקר ממשפחת הקרפיונים. למרות הייחוס הנפוץ לקבוצה זו ישנם כמעט 100 סוגים שונים של דגי קרפיון. הם דגי נוי חזקים שאינם רגישים לטמפרטורה נמוכה. הגידול שלהם אינו דורש חימום לאקווריום, הם אינם נוטים לחלות מה שתורם להם לשמור על תוחלת חיים אורכה יחסית, לכן הם מומלצים כחיות מחמד במיוחד למשפחות עם ילדים שמעוניינים להעניק לילדים דגי אקווריום שיחזיקו לאורך זמן ולא ידרשו הרבה התעסקות ותחזוקה. הם יחסית גדולים ולכן ישנה בעיה עם אכלוס של הרבה באקווריום קטן, בגלל זה הם מומלצים יותר לאקווריומים גדולים או לברכות נוי בחצר ובמקומות ציבוריים. החיסרון הבולט הוא חוסר בגיוון הצבעים והעובדה שקשה לגדל איתם צמחיית מים טבעית שכן הם נוטים לאכול אותה.

 

 • טרופיים טורפים-
  קבוצה זו מורכבת בעיקר ממשפחת הציקלידים. הם דגי נוי צבעוניים מאוד וחזקים שנוטים להיות אגרסיביים במיוחד. בגלל האופי התוקפני שלהם לא מומלץ לאכלס הרבה מהם במרחב קטן שכן הם טריטוריאליים ועלולים לתקוף ואף להרוג אחד את השני, במיוחד אם יש הבדל משמעותי בגדלים בניהם. בזכות העבודה שהם חזקים מאוד הם אינם נוטים לחלות או רגישים לאיכות המים. חשוב לזכור כי הם דורשים טמפרטורת מים גבוהה שכן מסביבת החיים הטבעית שלהם היא טרופית. בנוסף אי אפשר לגדל איתם צמחיית מים טבעית כיוון שהם עלולים לפגוע בה.
 • טרופיים רגועים (שקטים)-
  קבוצה זו מכילה מאות סוגים שונים והיא המשפחה הגדולה והמגוונת ביותר מבחינת דגי האקווריום הקיימים. הם רגישים במיוחד ולכן הם רגישים גם לאיכות המים ודורשים מחייה בטמפרטורה גבוהה יחסית שחייבת להישאר יציבה לארוך כל השנה. בניגוד לקבוצות הקודמות קבוצה זו אינה פוגעת בצמחיית המים ולכן אפשר לגדל איתם צמחייה טבעית. הם קטנים יחסית וצבעוניים מאוד עם מבחר סוגים רב המולידים וולדות חיים, דבר שהופך אותם לאטרקטיביים במיוחד ואפשר לייצר בזכותם אקווריום מגוון, צבעוני, יפה ומלא עניין ותנועה. חשוב לזכור כי דגי אקווריום אלו דורשים מערכת סינון וויסות טמפרטורה למים.


  כמו שראיתם יש מגוון רחב, צבעוני, מגוון ומעניין שאפשר לגדל בבית. מדובר בבעל חיים מאוד נוח וקל לגידול, הם לא מלכלכים, לא עושים בלאגן, לא דורשים טיולים ובעצם מתאימים לכל בית ולכל משפחה. עכשיו נשאר לכם רק לבחור אקווריום מתאים ולהוסיף חברים צבעוניים ויפיפיים לבית שלכם. 

אהבתם את המאמר? בטח תאהבו גם –

תנין או קוברה? בואו לגלות מיהם 5 החיות הכי חמושות בטבע!

6 הטרנטולות הטובות ביותר לגידול למתחילים

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button