אילוף כלבים – בואו להבין איך לעשות זאת לבד

אספנו לכם מספר שיטות יעילות ככה שיהיה לכם פשוט וקל לאלף את הכלבים שלכם באופן עצמאי ולהפסיק את השליליות בתוך הבית

אילוף כלבים בואו נבין זאת קצת יותר טוב, הכלב שלכם עקשן וקשה לאלף אותו זה לא אומר שזה בלתי אפשרי לתיקון אז מה כדאי לנו לעשות מה מלמדים את הכלב איך להבין את ההתנהגות והרצונות של הכלב אז אספנו לכם מספר שיטות יעילות ככה שיהיה לכם פשוט וקל לתקן את השליליות בתוך הבית.

האם אתה מכיר את כלבך?

כל הכלבים הם צאצאים של זאבים. ככה שאם הכלב שלך נובח על רכב או על בן אדם שעבר ליד הבית שלך זה לא בשביל שתתעצבן, הוא מגן על הטריטוריה שלו ובעצם מגן עלייך. אלה הם אינסטינקטים שמורים לו להגן על שטח הבית שלו ועלייך כמו שזאב מגן על להקתו. לפני בחירת האילוף וודא מול עצמך שאתה אכן מכיר את כלבך, שיש בינכם כימיה, שהכלב קשוב לדברייך. ככל שתדע יותר על כלבך ותלמד להכיר אותו, ככה שיטת האילוף תהיה יותר קלה לביצוע.

אינסטינקט באילוף כלבים: 

כלבים הם חיות חברותיות. הם חיים בסביבה ביתית רוב הזמן, המשפחה שלך זאת הלהקה שלו. אם אין במשפחה מנהיג ברור, הכלב שלך יתפוס את מקומו כמנהיג ממש כמו זאב בלהקתו. זה לא נובע מבחירה שלו ככה האינסטינקט שלו עובד. ברגע שאתה ראש הבית אתה אמור לספק לו ביטחון אוכל ונחמה. בשביל אילוף כלב אתה צריך לדעת שאתה המנהיג בבית ואתה מספק לו את כל הצרכים האלה, ככה שבבית שלך אמור להיות מנהיג אחד ברור שמבצע את כל הפעולות האלה, אין בעיה באילוף אך חייב להימנע מאלימות כלפיו, ככל שאילוף יבוא על ידך ככה הקשר שלך ושל כלבך יהיה קרוב יותר.

זמן: 

בדרך כלל אאפשר להסביר לכלב מה הוא עשה לא נכון בצורה ישירה. בדרך כלל אתה מראה לו פיזית מה לא היה בסדר וזה גם לא כל כך עוזר. בגלל זה התזמון בתהליך אילוף הכלב הוא דבר שמאוד משפיע. אם אתם בשלב באילוף שאתם מלמדים את הכלב לשבת תנו לו מיד לאחר שביצע את הפעולה חטיף ולא כמה דק אחרי, כי לא יהיה לו ברור על מה החטיף, לכן רצוי ואף עדיף ישירות אחרי הפעולה שביצע. חזרות ותרגול עוזרות לבסס את ההתנהגות הרצויה של הכלב.

כמה טיפים שיעזרו לכם בשביל אילוף כלבים באופן עצמאי:

לפני שנתחיל בטיפים מומלץ לזכור שאילוף כלב באופן עצמאי הרבה יותר כיף מאילוף כלבים אצל מאלף כלבים מקצועי. ההתנהגות לך מול כלבך שונה מאיש זר שכלבך אינו מכיר. למרות שדעת אחרים שונה בעניין, הרבה שחושבים שלבעלים יהיה קשה יותר לאלף את כלבם מאשר לבעל מקצוע. נחוץ לזכור לצ’פר את כלבך ע”י ממתק או חטיף. לפני אילוף כלבים עצמאי מומלץ כן לפנות למאלף כלבים מקצועי.

  1. אילוף הכלבים מומלץ מגיל צעיר שלו התחלת האילוף אמורה להתחיל מהרגע שנכנס לביתו החדש.
  2. התאם קולר מותאם לאופי של כלבך ורצועה באורכים שונים בהתאם לתקופות האילוף.
  3. הקפד בזמן האילוף לתת לכלבך לאכול אך ורק מהצלחת שלו ואת האוכל שלו על מנת לא לתת לו את האופציה שהוא יכול להרשות לעצמו לאכול מהצלחת שלך
  4. תמנע מהכלב שלך לקפוץ ולהשתולל כשהוא פוגש אותך או את הסובבים הקרובים שלך.
  5. תתחיל בשיטות אילוף פשוטות כדי שלכלבך יהיה יותר קל למשל תלמד אותו להחזיר כדור בזמן משחק.
  6. רצוי לחשוף את הכלב לכמה שיותר מקרים, סיטואציות גירויים בחצי שנה הראשונה לחייו על מנת למנוע ממנו פחדים וחרדות בהמשך.
  7. תשתדל להימנע מצעקות, ממכות לכלב כשהוא עשה משהו רע ולמד אותו בעזרת משיכה נכונה ברצועה.
  8. עדיף לעבוד עם הכלב בכמה מקומות
  9. הראה ביטחון עצמי מול כלבך על מנת שיראה בך מנהיג מעולה.

 

עוד מאמרים שיכולים לעניין אותך:

אוסטרליה היבשת עם מגוון החיות הכי מעניינות בעולם

6 הטרנטולות הטובות ביותר לגידול למתחילים

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button