חיות מחמד – המיתוסים שאסור לכם להאמין להם

הוספת חיות מחמד למשפחה יכולה להיות חוויה מדהימה עבור כולם, למרות זאת יש הרבה מיתוסים לא נכונים לגבי כלבים וחתולים שכדאי שתדעו שהם לא נכונים

יש הרבה דעות ומיתוסים על גידול חיות מחמד בבית שהם פשוט לא נכונים, אנחנו פה כדי להפריך ולנפץ את כל הדעות הקדומות שלכם. במאמר הבא נעבור את הבולטים ביותר ונפריך אותם. 

חיות מחמד מלכלכות את הבית

חתולים הם חיות מאוד נקיות מטבעם והם נוטים לנקות את עצמם ולעשות צרכים רק במקומות המיועדים לכך. כלבים בניגוד לחתולים צריכים קצת יותר סיוע בשמירה על ההיגיינה, אבל בניגוד לחתולים הרבה יותר קל ונוח לאלף אותם. רוב הלכלוך שנוצר בעקבות גידול בעלי החיים הוא הפרווה שנושרת. אך גם אם הנשירה ישנן דרכים להתמודד. כמו לדוגמא סירוק בעלי החיים לעיתים תכופות, גלגלת דבק להסרת הפרווה וכו’.

כמו כן יש להקפיד כי החיות אוכלות מזון איכותי המכיל חומצות שומן, ויטמינים ומינרליים כדי לשמור על בריאות וחיוניות העור והפרווה. ככל שהפרווה תהיה ביראה ומטופחת יותר ככה היא תנשור בקצה איטי יותר. 

בעלי חיים יכולים לגרום להופעת אלרגיות

יש אמונה שילדים שגדלים עם חיות מחמד בבית עלולים לפתח תגובות אלרגיות לפרווה שלהן, אך המחקרים מוכיחים כי ההפך הוא הנכון. החוקרים גילו כי ילדים שגדלים עם בעלי חיים בתוך הבית מפתחים מערכת חיסונית חזקה יותר עם נטייה נמוכה יותר לאלרגיות. נמצא כי תינוקות שגדלו בצמוד לכלבים או חתולים חלו בצורה משמעותית פחות בשנה הראשונה לחייהם. 

כלבים צריך מרחב גדול או חצר

האמת שרוב הכלבים בארץ חיים בבתים ללא חצרות, כל זמן שהבעלים מקפידים על שגרת טיולים סדירה, על משחקים ופעילות גופנית לכלבים ונותן להם המון חום ואהבה הכלבים יסתדרו מעולה גם בתוך בית.

גידול חיות מחמד מתנגש עם שעות עבודה מרובות

כאשר מחפשים חיות מחמד לבית כאשר אתם יודעים כי אתם עובדים שעות מרובות מהיום יש להתאים את התנאים ואת בעל החיים למה שאתם יכולים לתת. חתולים בניגוד לכלבים יכולים להסתדר לבד הרבה יותר טוב, הם ישנים בממוצע כ19 שעות מהיום ולא זקוקים לטיולים ולשעות משחק. כלבים לאומת זאת זקוקים לפחות ל3 טיולים ביום ויש להתאים את סדר היום וסגנון החיים לכך, גם הם ישנים 12-14 שעות מהיום אבל זקוקים לטיולים ארוכים וליותר משחקים ותעסוקה. 

כלבים וחתולים הם לא חברים מטבעם 

חשוב להבין כי הם לא נולדים אויבים וצורך הדינמיקה בניהם מאוד תלויה בחינוך אותו הם קיבלו ובשלב החשיפה וההכרות בניהם. כמובן שיש השפעה גם לאופי של בעלי החיים, כל זמן שמדובר בחיות ידידותיות אפשר לחשוף אותם אחד לשני בהדרגה עד שהם ירגישו מספיק בטוחים ויצליחו להתחבר. 

חשוב לזכור

חיות מחמד יכולות להעניק לנו המון, הם אוהבים ונאמנים ללא תנאים ויכולים להכניס המון אור ושמחה למשפחה, אך עדיין אסור לשכוח כי מדובר באחראיות מאוד גדולה. הם זקוקים לטיפול קבוע, הרבה ייחס, טיולים, משחקים וכן גם השקעה של כסף, זמן ואנרגיה. צריך להשגיח ולעקוב אחר מצבם הבריאותי ולדאוג למילוי כל הצרכים שלהם בצורה המיטבית.

 

אהבתם את המאמר? בטח תאהבו גם – 

כלבים קטנים – מיהם הגזעים הקטנים ומה צריך לדעת על הטיפול בהם

וטרינר מומלץ ומומחה מאזור חיפה – ד”ר תדהר קליין

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button